Ticaret Bakanlığı açıktan atama yoluyla 524 işçi alacak

HomeEkonomi ve Finans

Ticaret Bakanlığı açıktan atama yoluyla 524 işçi alacak

my-portfolio

Bakanlığın Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına nazaran, 41 muayene memurunun alımı kelamlı imtihanla gerçekleştirilecek. 309 gümrük koruma memuru ...

Auzef bütünleme imtihanı ne vakit? AUZEF bütünleme imtihan yerleri ne vakit açıklanacak?
Açıköğretim imtihan sonuçları ne vakit açıklanacak 2022?
ALES soruları ve yanıtları yayınlandı mı? ALES sonuçları ne vakit açıklanacak?

Bakanlığın Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına nazaran, 41 muayene memurunun alımı kelamlı imtihanla gerçekleştirilecek. 309 gümrük koruma memuru alımı için uygulamalı (fiziki yeterlilik) ve kelamlı imtihan süreci olacak. 174 ofis çalışanı, KPSS puan sıralaması temel alınarak açıktan atama suretiyle görevlendirilecek.

MÜRACAATLAR 15-22 MART ORTASINDA

Müracaatlar, dijital ortamda 15-22 Mart periyodunda alınacak. İmtihanlara katılmak isteyen adaylar, Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden müracaatlarını gerçekleştirebilecek.

SONUÇLAR BAKANLIĞIN SİTESİNDEN DUYURULACAK

Müracaat sonuçları ile kelamlı imtihan tarihi, saati ve yeri daha sonra “www.ticaret.gov.tr” internet adresinin “Duyurular” kısmında ilan edilecek. Adaylar, imtihanlarına ait bilgileri Meslek Kapısı üzerinden görüntüleyebilecek. Başarılı olan adayların listesi Bakanlığın sitesinden paylaşılacak. Adaylar yerleştirme sonuçlarına ait bilgileri, Meslek Kapısı üzerinden öğrenebilecek.

AA / Arife Yıldız Ünal – İktisat

Ticaret Bakanlığı, Gazete, KPSS, İktisat, Haberler