Tarihte bu türlü bir hakem katliamı hiç görülmedi! İki grup da alandan çekildi

HomeSpor

Tarihte bu türlü bir hakem katliamı hiç görülmedi! İki grup da alandan çekildi

my-portfolio

Afrika Uluslar Kupası'ndaki Tunus-Mali maçında akıllara sakinlik veren olaylar silsilesi yaşandı.2018'de yolsuzluk ve rüşvet tezleri nedeniyle ...

Günler süren sessizliğini bozdu! Fatih Terim’den Fenerbahçe maçının hakemine olay kelamlar
Son Dakika: 13 hakemin vazifesine son verilmesinin akabinde TFF Lideri Özdemir’den birinci açıklama: Kararımız mutlaktır
Son Dakika: TFF, bu dönem vazife yapacak hakemleri belirledi! Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus maç yönetemeyecek

Afrika Uluslar Kupası’ndaki Tunus-Mali maçında akıllara sakinlik veren olaylar silsilesi yaşandı.2018’de yolsuzluk ve rüşvet tezleri nedeniyle misyondan alınan ve 2019’da tekrar vazifeye başlayan Zambiyalı hakem Janny Sikazwe, tarihe geçecek skandallara imza attı.

85’TE MAÇI BİTİRDİ

Hakem 77’de tartışmalı bir penaltı çaldı. Akabinde 85’te oyunu bitirdi. İkazlar üstüne maç geri başladı. 87’de Mali’den Toure’yi attı. Hakem, maçı 89. dakikada tekrar bitirdi.

GERİ ÇAĞIRDI

Hakem, soyunma odasına giden iki grubu da geri çağırdı. Tunus ve Mali alana çıkmarı reddetti. Akabinde Malili futbolcular geri geldi. Maçın 1-0’lık skorla bitirilmesine karar verildi.

POLİSLER ÇIKARDI

Reaksiyon gösterilen hakem, polisler ve güvenlik eşliğinde soyunma odasının yolunu tuttu. Tüm dünya bu hakemin imza attığı skandalları konuşuyor.

Spor Haberleri