Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili Almanlardan dikkat çeken tahlil: Kazanan Türkiye olacak

HomeHaberler

Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili Almanlardan dikkat çeken tahlil: Kazanan Türkiye olacak

my-portfolio

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasından sonra başta ABD olmak üzere birçok ülke Moskova'ya sayısız yaptırım kararı aldı. Savaşın bitirilmesi için ...

Dünyaca ünlü ajans Reuters son dakika geçti: Ukrayna’da bombardıman sesleri duyuldu
Son Dakika! Müzakere karmaşasına son noktayı Zelenski koydu: İki ülke ön şartsız olarak buluşacak
Rusya, “498 askerimiz öldü” dedi, Ukrayna’nın açıkladığı sayı ile ortada büyük fark var

Rusya‘nın Ukrayna’ya saldırmasından sonra başta ABD olmak üzere birçok ülke Moskova’ya sayısız yaptırım kararı aldı. Savaşın bitirilmesi için Rus iktisadının bitirilmesi gerektiğini belirten Batılı önderler, savaşın devam ettiği takdirde yeni yaptırımların geleceği işaretini de verdi.

TÜRK MARKALARI RUS PAZARINA YÖNELEBİLİR

Yaptırımlarla birlikte yiyecek-içecek kesiminden giysi bölümüne birçok marka Rusya pazarından çekildi. Dünyaca ünlü birçok markanın Rusya’dan çekilmesinden sonra Ruslar yeni marka oluşturma eforuna girse de istenilen olmadı. Bu çerçevede Rusya ile uygun ilgiler yürüten Türkiye’nin Rus pazarına yönelmesinin önünü açtı.

“EN KARLI ÜLKE TÜRKİYE”

Hususla ilgili Alman basınından Bild gazetesi çok değerli bir tahlil yayınladı. Tahlilde, “Türkiye, savaş nedeniyle Rusya ile ticareti sonlandıran Batılı şirketlerin geri çekilmesinden faydalanabilecek olan tek NATO ülkesi. Rus alışveriş merkezleri, Batılı markalar yerine Türk markalarını kabul edeceklerini açıkladılar” tabirlerine yer verildi.

Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna, Türkiye, Savaş, Rusya, Putin, İktisat, Şimdiki, Haberler