PlayStation Plus ve PlayStation Now birleşerek yeni bir abonelik hizmeti oluşacak

HomeSpor

PlayStation Plus ve PlayStation Now birleşerek yeni bir abonelik hizmeti oluşacak

my-portfolio

Sony, hizmetin 2022 baharında piyasaya sürülmesini beklediğini söyleyen Bloomberg raporuna nazaran, Microsoft'un Xbox Game Pass'ine benzeri yeni ...

Yeni GSM operatörü geliyor! Mart ayı prestijiyle abone almaya başlayacak
SED yardımına artırım var mı? 2022 Sed yardımı ne kadar, ne vakit yatacak?
Gümüşhane’nin yeni devlet hastanesi 6 yılın akabinde açılıyor

Sony, hizmetin 2022 baharında piyasaya sürülmesini beklediğini söyleyen Bloomberg raporuna nazaran, Microsoft’un Xbox Game Pass’ine benzeri yeni bir abonelik oyun hizmeti başlatmayı planlıyor.

Hizmet mevcut Playstation Plus ve PlayStation Now planlarını tek bir hizmette birleştirecek. Site tarafından incelenen dokümanlar, PlayStationPlus markasının korunacağını ve Playstation Now’ın etaplı olarak kaldırılacağını gösteriyor.

Şu anda PlayStation Plus, PlayStation konsollarındaki birçok çevrimiçi oyun için gereklidir ve fiyatsız aylık oyunlar sunarken, PlayStation Now çeşitli eski PlayStation oyunlarını izlemek yahut indirmek için kullanılacak

ÜÇ KATMANLI BİR HİZMET OLUŞACAK

Yeni hizmetin özellikleri hala katılaşmış değil, lakin rapora nazaran mevcut plan üç katmanlı bir hizmet içindir: birinci katman esasen PlayStation Plus’ın şu anda olduğu üzere olacaktır; ikinci düzey, bir dizi PlayStation 4 ve PS5 oyununa erişimi içerecektir; ve üçüncü düzey, genişletilmiş demolar, oyun yayınları ve PS1, PS2, PS3 ve PSP oyunlarıan erişim ile doruğa çıkaracaktır.

SONY’DEN RESMİ BİR AÇIKLAMA GELMEDİ

Bunların hiçbiri resmi olarak doğrulanmıyor olsa da, Sony’nin daha büyük bir abonelik tabanlı oyun kütüphanesi planlaması hiç de şaşırtan değil. Xbox Game Pass şu anda oyuncular için muazzam bir mutabakat sunuyor ve Microsoft için de büyük bir muvaffakiyet. Şu anda 20 milyondan fazla abonesi olduğu varsayım ediliyor. Her ay 20 milyon kişinin Microsoft’a para atıp, rastgele bir ölçüye nazaran hoş, muteber bir gelir akışı sağlamaktadır ve Sony’nin şu anda sahiden karşı koyamayacağı gelecekteki potansiyel konsol alıcıları için büyük bir fırsat sunmuş olacaktır.

Son Dakika Haberleri