NATO Doruğu’nda dikkat çeken görüntü! Erdoğan’la göz göze gelen Biden, Johnson’ı anında unuttu

HomeSpor

NATO Doruğu’nda dikkat çeken görüntü! Erdoğan’la göz göze gelen Biden, Johnson’ı anında unuttu

my-portfolio

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Başkanlar Doruğu'na katılmak üzere Belçika'nın başşehir Brüksel'e gitti. Erdoğan, NATO Karargahı'ndaki ...

Ukrayna’nın işgali sonrası “Erdoğan’la görüşmem lazım” demişti! İstanbul’daki kritik tepe başladı
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüse yakalandı
Milyonların zammı için kritik gün! AK Parti MKYK’sı asgari ücret gündemiyle toplanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Başkanlar Doruğu’na katılmak üzere Belçika’nın başşehir Brüksel’e gitti. Erdoğan, NATO Karargahı’ndaki tepe kapsamında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile ikili görüşme gerçekleştirdi.

AİLE FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

Görüşmenin akabinde Erdoğan ve Macron, NATO önderlerinin aile fotoğrafının çekildiği alana geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada fotoğraf çekiminden evvel başkanlarla bir mühlet sohbet etti.

ERDOĞAN VE BIDEN AYAKÜSTÜ SOHBET ETTİ

Erdoğan’ın konuştuğu isimler ortasında ABD Lideri Joe Biden’da yer aldı. Biden, yanına gittiği Erdoğan ile selamlaştı. İki önderin samimi diyaloğu kameralara yansıdı.

NATO’NUN DOĞU AVRUPA SİYASETİ BELİRLENECEK

NATO’nun Doğu Avrupa’daki uzun vadeli duruşunun değerlendirileceği tepe kapsamında devlet ve hükümet liderleri dün akşamdan bu yana Brüksel’de ikili görüşmeler yapmaya başlamıştı. Toplantının bitmesinden sonra da birtakım önderlerin NATO karargahında ikili görüşmelerinin devam etmesi öngörülüyor.

CUMHURBAŞKANI’NIN GÖRÜŞME TRAFİĞİ AĞIR

Toplantıdan evvel Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron ile bir ortaya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da ağır bir ikili görüşme trafiği bulunuyor.

STOLTENBERG “DAHA FAZLA KARARLAR ALACAĞIZ” DEMİŞTİ

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, dünkü açıklamasında “Yarınki dorukta daha fazla karar alacağız. Caydırıcılığımızı yine konumlandırmalıyız.” diyerek, ittifakın doğu kanadındaki güçlerin sayısını kara, hava ve denizde artıracaklarını, birinci basamak olarak Bulgaristan, Macaristan, Romanya ve Slovakya’ya daha fazla asker konuşlandırılacağını söylemişti.