Kripto para caiz mi? Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş’tan net açıklama

HomeEkonomi ve Finans

Kripto para caiz mi? Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş’tan net açıklama

my-portfolio

Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, A Haber ekranlarında yayınlanan Art Plan programına konuk oldu. Gündeme ilişkn açıklamalarda bulunan Erbaş, her ...

“Pasif içicilik akciğer kanseri riskini yüzde 20-30 artırıyor” uyarısı
Tütün mamulleri ve alkollü içki satış evraklarının 2022 bedelleri belirlendi
ÖTV artışı sonrası artırımlar peş peşe geldi! İşte en ucuz ve en değerli sigaralar

Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, A Haber ekranlarında yayınlanan Art Plan programına konuk oldu. Gündeme ilişkn açıklamalarda bulunan Erbaş, her geçen gün daha fazla insanın yatırım yaptığı yahut yapmayı planladığı kripto para üniteleriyle ilgili açıklamalarda da bulundu.

KRİPTO PARA CAİZ MİDİR?

Kripto paraların caiz olup olmadığıyla ilgili net konuşan Erbaş, “Kripto para caizdir denilemiyor. Emniyetli olmadığı ve istismara açık olduğu için caiz diyemeyiz. Bunu biz bir uzman yardımcısı arkadaşımıza tez konusu olarak verdik. Bir hocamız tez olarak bunu hazırlıyor. Fakat şu an itibariyle kripto paralar için caizdir diyemiyoruz” dedi.

“ALKOL VE UYUŞTURUCU NEYSE, SİGARA DA ODUR”

Sigarayla ilgili açıklamalarında Erbaş, “Dünyada bir yılda 8 milyon 200 bin insan sigaradan ölüyor. Pis olan şeyler haram kılınmıştır. Sigaranın pak olduğunu düşünen var mı? Sigara içen hem israf ediyor, hem de hastalanıyor. Alkol ve uyuşturucu neyse sigara da odur.” tabirlerine yer verdi.

“ALEVİLERE YÖNELİK TELAFFUZLAR KABUL EDİLEMEZ”

Toplumsal medyadaki bir canlı yayında Alevilere hakaret ve küfür eden şahısla ilgili de konuşan Erbaş, “Alevilere yönelik telaffuzlar dehşetli, kabul edilemez. Birileri tarafından kaos çıkarmak için desteklenmiş olabilir. Mümin alevisiyle sünnisiyle kardeştir. Daima birlikte bu topraklarda barış içerisinde yaşamak zorundayız. Bizim yüreklerimiz daima toplu atıyor.” dedi.

“7 BİN 800 ATAMA YAPACAĞIZ”

Ramazan’a kadar 7 bin 800 atama yapacağız. Türkiye genelinde 10 bin imama gereksinim var. İmamı olmayan 10 bin camimiz var. 10 bin kuran kursu öğretmenine gereksinimimiz var.

.

Kripto Para, Ali Erbaş, İktisat, Haberler