Kar yağışı İstanbul’a geri dönüyor! Meteoroloji tarih verdi

HomeHaberler

Kar yağışı İstanbul’a geri dönüyor! Meteoroloji tarih verdi

my-portfolio

Mart ayına girdiğimiz şu günlerde hava sıcaklıkları artmaya başlarken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere ...

Meteoroloji yeni raporu yayımladı! İstanbul’da kar yağışı saat 18.00’e kadar aralıklarla devam edecek
Kar erimeden tekrar bastıracak! Meteoroloji İstanbul için iki başka tarih verdi
Meteoroloji’den şiddetli kar yağışı uyarısı! İstanbul dahil 10 vilayet için turuncu alarm

Mart ayına girdiğimiz şu günlerde hava sıcaklıkları artmaya başlarken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran 10 Mart Perşembe günü İstanbul için karla karışık yağmur varsayımında bulunuldu. Öte yandan Perşembe ve Cuma günleri hava sıcaklığının da 0 dereceyi görmesi bekleniyor.

6 MART PAZAR GÜNÜ HAVA DURUMU

Meteoroloji gelen bilgilere gör; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in doğusu ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Düzce ve Bolu etraflarının yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

BUZLANMA VE DONA DİKKAT

Ekseriyetle yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz’in Toroslar kısmı, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Hakkari ve Bitlis etraflarının karla karışık yağmur ve kar formunda olması beklenen yağışların; Kıyı Ege ile Edirne etraflarında mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kısımlarda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI İÇ BÖLÜMLERDE ARTIYOR

Hava sıcaklığının, iç ve doğu kısımlarda 3 ila 5 derece artacağı, başka yerlerde kıymetli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor.