İngiltere’de yaşayan sağlıkçı, sıhhat için Karadeniz’de kış ortasında denize girdi

HomeSağlık

İngiltere’de yaşayan sağlıkçı, sıhhat için Karadeniz’de kış ortasında denize girdi

my-portfolio

ORDU (İHA) - - İngiltere'de yaşayan sağlıkçı, sıhhat için Karadeniz'de kış ortasında denize girdi ORDU - İngiltere'de yaşayan Ordulu Rukiye ...

Hayata dair kelamlar, hayata dair manalı kelamlar, hayata dair fevkalade manalı kelamlar nelerdir?
Zelenski dünya önderlerine sitem etti: 13 gündür yalnızca kelam veriyorsunuz
“2027’de yaşıyorum” diyen adamın son çektiği manzara konuşuluyor! Gelecekten verdiği haber ürküttü

ORDU (İHA) – – İngiltere’de yaşayan sağlıkçı, sıhhat için Karadeniz’de kış ortasında denize girdi

ORDU – İngiltere’de yaşayan Ordulu Rukiye Vurguncu Forshaw, soğuk suyun insan bedeni açısından faydalı olduğuna dikkat çekmek ismine, Karadeniz’de kış ortasında denize girdi. Forshaw, insanların, yalnızca yaz aylarında değil, kışın da denize girmeleri gerektiğini belirtiyor.

Ordulu olan fakat uzun yıllardır İngiltere’de yaşayan sıhhat vazifelisi 45 yaşındaki 2 çocuk annesi Rukiye Vurguncu Forshaw, tatil için Ordu’ya geldi. İngiltere’de daima olarak spor yapan ve kış aylarında soğuk suya girdiğini belirten Rukiye Vurguncu Forshaw, soğuk suyun insan bedenine yararları olduğunu belirterek ve insanların da bilinçlenmesini sağlamak ismine memleketinde denize girdi. Hava sıcaklıklarının 2 dereceye kadar düştüğü Ordu’da denize girerek bir mühlet yüzen Rukiye Vurguncu Forshaw, insanların kış aylarında soğuk suya girmekten çekinmemesi gerektiğini tabir etti.

“Çok hoş deniz var, insanların her mevsim yüzmesi lazım”

“Sporun çok yararı var, soğuk su ise insan bedenini dinç tutuyor, bedendeki kahverengi yağ oranını arttırıyor, soğuk sudan korkmamamız lazım” diyen Rukiye Vurguncu Forshaw, “İnsanların iki yanlışı var; birincisi fazla besin tüketerek aç kalmıyoruz, ikincisi ise bedenimizi çok sıcak tutuyoruz. Burada çok hoş bir deniz var, insanların yaz-kış demeden yüzmeleri lazım. ‘İngiltere üzere bir yerde beşerler yüzüyorsa, Ordu’da neden yüzülmesin?’ dedim ve dikkat çekmek ismine denize girdim. Hava biraz soğuktu ve dalgalıydı fakat su çok hoştu. Suya girdiğimde çok keyifli oldum” dedi.

“Amacım Karadeniz’de kışın denize girmekti”

Kış ortasında denize girmeyi amaçladığını ve bu niyetini gerçekleştirdiği için memnun olduğunu kaydeden Forshaw, “Üşümekten korkmuyorum, sonuçta sudan çıkınca üzerimi giyindim ve çay içerek ısındım. İnsanları üşümek hasta etmiyor, virüs ve bakteriler hasta ediyor. İnsanların yansıları genelde farklı oluyor ve ne yaptığıma merak içerisinde bakıyorlar. Ben sıhhat için yaptığım için insanların niyetini başıma takmıyorum fakat beşerler şaşırıyor. Aslında herkesin denemesi lazım, sahiden soğuk suya girip çıkınca yine doğmuş üzere hissediyorum, insan kendini muhteşem kahraman üzere görüyor. Gayem sağlıklı yaşlanmak ve dinç olmak” tabirlerine yer verdi.

İhlas Haber Ajansı / Selim Kuşcu – Son Dakika Haberleri

Karadeniz, England, Ordu, su, Sıhhat, Aktüel, Haber