İBB’nin minibüsleri taksiye dönüştürme kararına mahkemeden durdurma

HomeSpor

İBB’nin minibüsleri taksiye dönüştürme kararına mahkemeden durdurma

my-portfolio

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir müddetten bu yana kentte taksi gereksinimi olduğunu belirterek yeni taksi alımı için teklif getiriyordu ...

Baraj Doluluk Oranları! 29 OCAK İstanbul, İzmir, Ankara barajların doluluk oranları yüzde kaç? 29 OCAK 2022 barajların doluluk düzeyi nasıl?
Cemal Can kimdir? Cemal Can Canseven kaç yaşında, nereli?
İstanbul hava durumu 7 Şubat Pazartesi! İstanbul’a yağmur yağacak mı? İstanbul kar yağışı var mı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir müddetten bu yana kentte taksi gereksinimi olduğunu belirterek yeni taksi alımı için teklif getiriyordu. Lakin İBB’nin önerisi AK Parti ve MHP kümesi tarafından onaylanmıyordu. Son olarak İBB, İstanbul’da 750 minibüs ve 250 dolmuşun taksiye dönüştürülmesini UKOME’ye sundu. UKOME de bu öneriyi kabul etti. Lakin İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, İstanbul Bölge Yönetim Mahkemesi’ne kararın iptali için müracaatta bulundu. Mahkeme de bu kararı yerinde bularak, yürütmeyi durdurdu.

“KARAR DÜN İTİBARİYLE BİLDİRİM EDİLDİ”

Mevzuyla ilgili İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nda açıklama yapan İTEO avukatı Hülya Sürgülüoğlu “Kısa bir müddet evvel İBB’ye karşı 750 adet M plakalı minibüsün, taksiye dönüştürülmesi kararına karşı iptal davasını açtığımızı sizinle paylaşmıştık. Kısa müddette geldiğimiz noktada mahkeme şu an için bu idari süreçlerin yürütmenin durdurma kararı verdi. Kararlar dün itibariyle taraflara bildiri edilmiş durumda. Bu kapsamda alınan süreçlerin durdurulmasına karar verildiğinden aslında şu anda belediyenin bu süreçleri durdurulması gerektiği istikametinde bir karar vermiş oldu mahkeme. Yani kısmen de olsa mahkeme haklılığımıza karar verdi. Şuan için yargılama devam ediyor temel hakkında bir karar yok. Tabi ki biz en son kararı bekliyoruz. Lakin bu da bizim için sürecin hukuka karşıtlığının bir göstergesi olarak önümüze çıkmış durumda” dedi.

“KAOSUN NEDENİ İBB’DİR”

Son Dakika Haberleri