Halsizliğe ne güzel gelir? Beden kırgınlığı ve halsizliğe ne uygun gelir? Halsizliğe ne güzel gelir konutta tahlili nedir?

HomeSağlık

Halsizliğe ne güzel gelir? Beden kırgınlığı ve halsizliğe ne uygun gelir? Halsizliğe ne güzel gelir konutta tahlili nedir?

my-portfolio

Bu rahatsızlık toplumun genelinde baş gösterir. Gerilim, sistemsiz uyku ve depresyon halsizliğin temel nedenleridir. İnsanların halsizlik ...

Artan güç fiyatlarına karşı yeni atılım yolda! EPDK’ya elektrikte tavan fiyat belirleme yetkisi verilecek
Elektrik faturalarında yeni dönem! Kademeli tarife uygulaması vatandaşların cebini rahatlatacak
Doğal gaz faturalarının yüzde 50’si, elektriğin ise yüzde 25’i devletten! İşte bu yıl verilecek dayanak ölçüsü

Bu rahatsızlık toplumun genelinde baş gösterir. Gerilim, sistemsiz uyku ve depresyon halsizliğin temel nedenleridir. İnsanların halsizlik yüzünden olağan ve iş hayatındaki randımanı düşer. Bu durumu önlemek ve halsizliği atlatmak için araştırma yaparlar. Biz de bu yazımızda ”Halsizliğe ne güzel gelir?”, ”Halsizliğe meskende tahliller nelerdir?” diye sizden gelen sorulara yanıt verdik. İşte ayrıntılar.

HALSİZLİK NEDİR VE NEDEN OLUŞUR?

Ağır iş temposundan sonra ya da yapılan spor nedeniyle bedendeki laktik asitin çok derecede birikmesiyle oluşan bir rahatsızlıktır. Sistemsiz uyku, sıhhatsiz beslenme, hareketsiz kalma, vitamin yada mineral eksikliğihaksizliğin oluşmasındaki ana nedenlerdendir. Bu rahatsızlığı gidermek için birinci evvel hekiminize müracaatınız (Bir Hastalık Belirtisi Olabilir). Hekimlerin ilaçlarına takviye olarak halsizliğe konutta tahlil olan doğal ve bitkisel formülleri kullanabilirsiniz.

HALSİZLİĞE NE DÜZGÜN GELİR KONUTTA TAHLİLİ NELERDİR?

1- Muz içerdiği protein ve güç bakımından gün içinde zinde ve enerjik kalmanızı sağlayacaktır.

2-Ceviz ve fındık içerdikleri omega 3 yağ ve birçok mineral sayesinde bağışıklık sisteminizi koruyup size güç verecektir.

3- Ekinezya içerdiği birçok vitamin (A,B ve E) sayesinde bedeninizde vitamin eksikliği varsa giderir. Dinç ve enerjik bir formda hayata başlamanızı sağlar.

4- Mısır püskülü kan şekerini dengeleyerek halsiz düşmenizi önler. Bir fincan sıcak suya bir tutam mısır püskülü ek ederek demleyin ve tüketin kırgınlığınızı alacak güç verecektir.

5- Tarçın ve ginseng hem size güç verecek hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirecek bir ikilidir. İkisi bir fincan sıcak suda demleyerek tüketebilirsiniz.

6- Aleo vera çayı ile hem B vitamini hem de çokça protein alarak halsizliğinize şifa olacaktır.

7- Kabak çekirdeği içerdiği (Omega 3 yağ asidi, B1, B2, B5 ve B6 vitaminleri) sayesinde tam bir şifa deposu olan kabak çekirdeği halsiz düşen bedeninizi da güç verecek derman olacaktır.

8- Lif deposu olan elma ve yulaf ezmesini süt ile karıştırarak üzerine de bir ölçü bal ekledikten sonra tüketin.

HALSİZLİK NASIL GEÇER ve GERİ GELMEZ?

1- Spor yaparak hayatınıza ve bedeninize en büyük yeterliliği yapacaksınız. Meskende bile olsanız ısınma ve gevşeme idmanlarıyla zindelik kazanabilirsiniz. Birden fazla görüntü uygulamalarında basitçe yapılan hareketler bile kâfi olacaktır fakat değerli olan alışkanlık haline getirmek olacaktır.

2- Bol bol su tüketerek. Bedeninizin iç sıvı istikrarını ne kadar nizamda tutarsak bedenimiz da bize o kadar hoş geri dönüşler verecektir.

3- Makus ve ziyanlı alışkanlıkları bırakarak en büyük adımı atmış olacaksınız. Hala bu evrede sahibi olduğunuz ziyanlı alışkanlıkların bedenimize olan ziyanlarını bilmeyen yoktur herhalde. Ki hala ben devam ederim diyorsanız makûs sonuçlarına katlanacaksınız.

4- Tüketmiş olduğunuz besinlerin bir kısmını organik olarak üretebilirsiniz. En kolayından yoğurdunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Aldığınız meyve yahut zerzevatları yıkarken daha dikkatli olabilirsiniz.

aktifhaberler.com – Gündem

Hastane, Gündem – Longtail, Gündem, Sıhhat, Haber