Günler süren sessizliğini bozdu! Fatih Terim’den Fenerbahçe maçının hakemine olay kelamlar

HomeSpor

Günler süren sessizliğini bozdu! Fatih Terim’den Fenerbahçe maçının hakemine olay kelamlar

my-portfolio

Avrupa Ligi'nde küme liderliğini hedefleyen Galatasaray, yarın deplasmanda Lazio'yla karşılaşacak. Sarı-kırmızılı kadroda teknik yönetici Fatih ...

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan stokçuluk açıklaması: Cezalar caydırıcı değil, yeni düzenlemeler gelecek
80 yaşındaki Alzheimer hastası bayanı öldüresiye darbeden bakıcı konuştu: Kendime hakim olamadım
‘Resmi dokümanda sahtecilik’ hatasından aranan kuşkulu tutuklandı

Avrupa Ligi’nde küme liderliğini hedefleyen Galatasaray, yarın deplasmanda Lazio’yla karşılaşacak. Sarı-kırmızılı kadroda teknik yönetici Fatih Terim, Fenerbahçe maçında aldığı cezanın akabinde birinci kere kameralar karşısına çıkarken değerli açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim’in açıklamaları şöyle:

“TEKNİK YÖNETİCİLERE BU KADAR UZUN CEZA VERİLMEZ”

“Bu bir meydan okumanın olumlu geri dönüşü. Benden ise bu mevzular hakkında konuşmam tarafında beklentiler olduğunu biliyorum. Yalnızca şu kadarını söyleyebilirim; dünyanın hiçbir yerinde bu oyunun en değerli aktörlerinden biri olan teknik yöneticilere bu kadar uzun ceza verilmez. Bu kadar ağır men cezaları çıkmıyor.

“İNGİLTERE’DE KİMSENİN CEZA ALDIĞINI GÖRMÜYORUZ”

Memleketler arası bir platformda olduğumuzda daha değişik oluyor. Geçen haftalardaki İngiltere’deki büyük maçlarda hocalar ortasında olan resmen hengameler, atışmalar var. Ortaya girenler var. 1-2 dakika sürüyor. Kimsenin ceza aldığını görmüyoruz. Kimse ceza vermek için yaklaşmıyor olaya. Onlar bizde olsa 5’er 6’şar maç alırdı.

“AVRUPA’DA 8’ER 10’AR MAÇLIK CEZALAR GÖRMÜYORUM”

Saçma sapan bir kural var. Rakip alanda atıldınız, 50 bin rakip seyircinin içine gireceksiniz. Girmezsen 4 maç daha ceza. Avrupa’da 8’er 10’ar maçlık cezalar görmüyorum.

“TEATRAL KABİLİYETİ YÜKSEK HAKEMİN”

“50 YILDIR MİLYONLARIN GÖZÜ ÖNÜNDE YAŞIYORUM”

Ben hayatım boyunca yaşadığım bir şeyi kimseden bilinmeyen yaşamadım. 50 yıldır milyonların gözü önünde yaşıyorum. Yaptığıma yaptım diyorum. Beni mazur görün demiyorum. Yahu arkadaşlar, o kadar çok anlatılacak şeyler var ki.

“SON 3 VAR HAKEMİNE BAKIN”

Karagümrük maçında bana ceza veren temsilciyi Hatay maçına, yetmiyor Fenerbahçe maçına veriyorsunuz. Refik Emre diye biri. Abdurrahman Arıcı’ya sormak lazım. Öteki kimse yok mu? Son 3 VAR hakemine bakın. Yaşar Kemal, Ümit Öztürk, Bahattin Şimşek. Kime denk gelmiştir bu türlü trio. Güya biz kural bilmiyoruz da her hafta bize kural anlatıyor. Yahu bu VAR kusurlar azalsın diye. 6’ye çıktınız, birbirinizle anlaşamıyorsunuz. En kolayı yapmadım, yanlış anlaşıldım demek. Yaptık diyoruz. Hepsinin bedelini ödüyorum. Hiçbirini de unutmam, hiçbir şeyi unutmam!

FEVKALADE HAKEM İDARESİ

Marsilya maçından sonra müsabakanın hakemi için ne dedim? Dayanılmaz hakem idaresi, fevkalade hakem irtibatı dedim. Marsilya’da bize verilen penaltı mıydı, hayır. Dokunmamış bile Kerem, yanlış karar. Bir şey söylemedik mi? Yeri gelince herkese söylüyoruz. Neden? Onların sizi dinleyip size kıymet vermesi. Artık kıymetli olan bu. Herkes yanılgı yapıyor. Biz yapmadık mı? Orada bir eza yok.”

Spor Haberleri