Biden’dan Rusya’ya reaksiyon: Siber hücumları püskürteceğiz, gerekirse karşılık vereceğiz

HomeHaberler

Biden’dan Rusya’ya reaksiyon: Siber hücumları püskürteceğiz, gerekirse karşılık vereceğiz

my-portfolio

ABD Lideri Joe Biden, Rusya-Ukrayna savaşının 27. gününde devam eden siber ataklarla ilgili konuştu. "UYARIMIZI YİNELİYORUZ" Biden, yaptığı ...

BAE Veliaht Prensi kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Muhammed bin Zaid el-Nehyan’ın hayatı ve biyografisi!
Aytemiz Beşiktaş – Giresunspor maçı kaç kaç, maç bitti mi? 27 Kasım Muhteşem Lig Beşiktaş – Giresunspor maçının gollerini kim attı? Maçın hakemi?
Aşk Mantık İntikam yeni kısım fragmanı yayınlandı! Aşk Mantık İntikam yeni kısımda ne olacak? Aşk Mantık İntikam 33. Kısım fragmanı

ABD Lideri Joe Biden, Rusya-Ukrayna savaşının 27. gününde devam eden siber ataklarla ilgili konuştu.

“UYARIMIZI YİNELİYORUZ”

Biden, yaptığı yazılı açıklamada, daha evvel Rusya‘nın Ukrayna savaşı nedeniyle uygulanan ekonomik yaptırımlara misilleme olarak ABD’nin kritik altyapılarına siber hücum düzenleyebileceği ihtarında bulunduğunu anımsatarak, “Bugün, idarem Rusya hükümetinin beklenen siber taarruzlar düzenleyebileceği istihbaratına dayanarak bu ihtarını yineliyor.” tabirine yer verdi.

“GEREKİRSE KARŞILIK VERİLECEK”

“TEK BAŞIMIZA KARŞILIK VERMEYECEĞİZ”

Öte yandan federal hükümetin tek başına bu taarruzlara karşılık veremeyeceğini belirten Biden, “Çünkü kritik altyapıların büyük çoğunluğu özel bölümün elinde ve onlar tarafından işletiliyor. Kritik altyapı sahipleri ve işletmecileri dijital kapılarını kilitleme eforlarını hızlandırmalıdır.” sözünü kullandı.

AA / Dildar Baykan Atalay – Dünya