17 kilometrelik araç kuyruğunun oluştuğu Bolu’da Vali Ahmet Ümit açıkladı: 1950 yılından beri görülen en ağır kar yağışı

HomeHaberler

17 kilometrelik araç kuyruğunun oluştuğu Bolu’da Vali Ahmet Ümit açıkladı: 1950 yılından beri görülen en ağır kar yağışı

my-portfolio

Tesirini gösteren kar yağışı sonrasında TEM Otoyolu Düzce- Bolu geçişinde yaşanan ağır tipi sebebiyle yaklaşık 17 kilometrelik araç kuyruğu ...

Meteoroloji’den şiddetli kar yağışı uyarısı! İstanbul dahil 10 vilayet için turuncu alarm
Kar yağışı İstanbul’a geri dönüyor! Meteoroloji tarih verdi
Fatma Çiğdem Aydın kimdir? Sezai Aydın’ın eşi Fatma Çiğdem Aydın kimdir, ne vakit öldü?

Tesirini gösteren kar yağışı sonrasında TEM Otoyolu Düzce- Bolu geçişinde yaşanan ağır tipi sebebiyle yaklaşık 17 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Gece saatlerinde birçok şoför kontak kapatırken, bölgede yolu açmak için çalışmalar sürüyor. İstanbul, Kocaeli ve Ankara’dan da TEM otoyoluna girişlere müsaade verilmiyor.

“YOL İNANÇLI HALE GELDİĞİNDE TEKRAR TRAFİK AÇILACAKTIR”

Yolun ulaşıma inançlı hale gelmesinin akabinde tekrar trafiğe açılacağını aktaran Vali Ümit, “Olaya can ve mal güvenliği açısından bakıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği her şeyin ötesinde. Çok kar yağışı, buzlanma tipi ve bir taraftan kar açma, yol açma çalışmaları, buz çözme çalışmaları sebebiyle Bolu‘nun bütün girişlerinde süreksiz olarak trafik şimdilik durdurulmuş vaziyette. İstanbul, Ankara ve öbür tüm istikametler şu anda trafiğe kapalı. Öbür vilayetlerin Valilikleri ile de görüştük. Bu kapsamda Bolu vilayetine girişleri kapatmış vaziyetteyiz. Yol açma çalışmalarımız sürüyor. Yol inançlı hale geldiğinde tekrar trafik elbette açılacaktır” dedi.

“BOLU HUDUTLARI İÇERİSİNDEKİ TÜM VATANDAŞLARIMIZ MİSAFİRİMİZ”

Vali Ümit, Bolu sonları içerisinde kalan vatandaşlara yardımcı olabileceklerini aktarırken, “Bolu sonları içerisine girmiş olan vatandaşlarımızın imkanları ölçüsünde tek şerit olmak ve denetimli olmak kuralıyla vilayet dışına çıkarmaya uğraş ediyoruz. Fakat Bolu sonları içerisinde olan tüm vatandaşlarımız bizim konuğumuz. Tıpkı vakitte biz onları ikamet bakımından hem de iaşe bakımından konuk edebiliriz. Gerekli önlemlerimizi aldık. İlgili arkadaşlarımız da çalışıyoruz. Şu anda trafiği durdurmak zorunda kaldık” tabirlerine yer verdi.

“1950 YILINDAN BERİ EN AĞIR KAR YAĞIŞI”

Vali Ahmet Ümit, ağır kar yağışının devam edeceğini belirterek, “Yolun ne vakit açılacağı ile ilgili bir şey söylemek sıkıntı. Meteorolojiden aldığımız bilgiye nazaran bu 1950 yılından beri en ağır kar yağışı. Çok önemli bir kar yoğunluğu var tüm yol güzergahlarında. Yalnızca otoyol için değil. D-100 karayolu için de birebir kurallar geçerli. Otoyol ve D-100 karayolunu kullanarak İstanbul ve Ankara istikametine giden tüm araçları girişlerde bloke etmek mecburiyetindeyiz” dedi.

“YOLU EN KISA VAKİTTE TRAFİĞE AÇACAĞIZ”

Açıklamalarına devam eden Vali Ümit şu tabirlere yer verdi:

“Bir taraftan yol açma çalışmalarını sürdüreceğiz. Meteorolojiden aldığımız bilgiye nazaran, sabaha karşı 03.30’a kadar bu yağış devam edecek. Ondan sonra sabah 10.00’a kadar bu yağış tesirini azaltacak bilgilere nazaran. Bu iddialar şayet gerçekleşirse tabi ki yollar açılacak. Yolu en kısa vakitte trafiğe açacağız”

DÜZCE’DE 400 KİŞİ ÖĞRENCİ YURDUNDA KONUK EDİLİYOR

Düzce- Ankara ortası otoyol ve devlet yolunun ağır kar ile tipiden ötürü ulaşıma kapanmasının akabinde hava şartları nedeniyle bekletilen içlerinde tekerlekli sandalye atletlerinin da bulunduğu, yolcu otobüsleri ve arabalarındaki 400 kişi, öğrenci yurdunda ağırlanıyor. Kar yağışı nedeniyle yolda kalanları inançlı bölgelere yerleştirmek için çalışmalar yürüten Düzce Valiliği, Düzce Gençlik Spor Vilayet Müdürü bünyesindeki Aliya İzzetbegoviç KYK yurdunda konuk ediliyor.

Vatandaşları yurt girişinde karşılayan ve Türk Kızılay tarafın hazırlanan çorba ikramı yapan Düzce Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü İsa yazıcı, AA muhabirine, Ankara istikametine giden ve makûs hava şartları nedeniyle bekletilen yolcuların yurda yerleştirme çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Düzce Valiliği koordinesinde sıcak yemek ve ikramların yapıldığı vatandaşların yurtta kendileri için hazırlanan odalara yerleştirdiklerini belirten Yazıcı, “360 vatandaşımız yurda yerleşti. Daha gelen ve kayıtlarını yapmaya çalıştığımı vatandaşımız var. Sayı 400 civarında, yol açılana kadar konuklarımızı ağırlayacağız. Sıcak çorbamız ve ikramlarımız var. ” diye konuştu.

D-100 KARA YOLU ULAŞIMA AÇILDI

Kar yağışı ve soğuk havaya bağlı buzlanma nedeniyle kapatılan D-100 kara yolu Bolu Dağı kesitinde Ankara ve İstanbul istikametine ulaşım denetimli sağlanmaya başlandı.

aktifhaberler.com – Son Dakika Haberleri

Meteoroloji, Ahmet Ümit, Kar Yağışı, Bolu, kar, Şimdiki, Haber